Kapat
İnternet 799 0

Instagram Hikayeye Şarkı Eklemek

Instagram ile birlikte artık neredeyse tüm sosyal medya platformlarında hikaye paylaşma özelliğini görür olduk. Ancak hikayenin çıkış noktası olarak Instagram, bu özelliğin en çok kullanıldığı platformların başında geliyor. Bu özelliği aktif olarak kullananlar, oldukça renkli paylaşımlar yapılabilecek özelliklerin yer aldığını bilirler. Bu özelliklerden bir tanesi de hikayeye şarkı eklemek.

Instagram Hikayeye Nasıl Şarkı Eklenir? 

Instagram bu konuda zaten bir çalışma yaptı. Hikayelere “Müzik” etiketi ile geniş bir listeden şarkı eklenebiliyor. Ancak bu özellik ülkemizde şuan için kullanılabilir durumda değil. Zaten hali hazırda aktif olan bölgelerde de sadece Instagram tarafından hazırlanmış olan listeden müzik eklemek mümkün. Bu yüzden Instagram’a şarkı ekleme konusunda farklı yöntemlere ihtiyacımız olabiliyor.

Instagram Uygulaması ile Müzik Ekleme

Eğer sessiz bir ortamdaysanız bu yöntemi kullanarak başarılı bir sonuç elde edebilirsiniz. Bildiğiniz gibi Instagram hikaye kaydederken mikrofonda algıladığı tüm sesleri kayda alıyor. Bu şekilde cihazınızda herhangi bir uygulamada müziğinizi başlatıp daha sonrasında Instagram hikayenizi kaydedebilirsiniz. Bu yöntem ile ekstra herhangi bir uygulama olmadan Instagram hikayenize müzik ekleme işlemini başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. 

Ekstra Uygulama Kullanarak Müzik Ekleme

Eğer sessiz bir ortamda yer almıyorsanız veya ilk yöntemden daha kaliteli bir çalışmaya sahip olmak istiyorsanız, farklı bir uygulama kullanarak Instagram hikayeye müzik ekleme yöntemini tercih etmelisiniz. Bunun için uygulama marketinden “Video Düzenleyici” temin etmemiz gerekiyor. Markette arama yaptığınızda bu özelliğe sahip birçok güzel uygulamanın olduğunu göreceksiniz. Bu uygulamaların hepsinde telefonunuzda mevcut olan bir müziği kaydettiğiniz video veya fotoğrafa kolaylıkla ekleme özelliği bulunmakta. Bu şekilde çok daha profesyonel bir şekilde Instagram hikayelerinize müzik ekleyebilirsiniz. 

Hiç Benzer Yazı Bulunamadı Malesef :(

TeknoPatch {TeknoPatch}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir