Kapat
Otomotiv 481 0

2018 Volkswagen Golf İncelemesi

2018 Volkswagen Golf markanın yeni yüzü olarak göz kırpıyor. Alman otomotiv firmasının geçmiş dönemlerde emisyon değerlerinde yaşadığı sorunları pazardaki imajını ve algıları değiştirmek için yaptığı yeni tasarımlarla sürklase etmeye çalışıyor. 1974 yılında başlayan macerasıyla günümüze kadar uzanan GOLF serisi firmanın 8. Serisiyle karşımıza çıkıyor. Özellikle 4. Serisinden sonra piyasada kendine yer edinen ve ciddi bir kitle tarafından takip edilen ve her 6 yılda bir yeni serisini ürettiği aracın yeni serisini gelin birlikte inceleyelim.

2018 Volkswagen Golf Dış Tasarımı

Alman devine ilk başta özellikle ön kısımda incelmiş farlar ve mercekleri çerçeveleyen ledler dikkatimizi çekiyor. Farlardan logoya kadar uzanan ızgara altı kromları ve tampon ızgaralarıyla gündüz aydınlatmalarındaki tamamlayıcı sportif desenler tutkunları tarafından beklenmeye değmiş olarak kabul ediliyor. Kabut kısmındaki ince kavis tam bir sporcu izlenimi bırakmış.

Aracı arka kısımdan inceleyecek olursa farlardaki incelik ve nezaket stoplara da yansımış. Her ne kadar ilk izlenimde akıllarda birazda olsa Megane 4 HB ve Audi A3 gelse de iki stop lambasını birbirine bağlayan bagaj üzerindeki çizgi ve arka tampon altında bulunan krom kendine has bir çizgi yaratmış.

2018 Volkswagen Golf İç Tasarımı

İç tasarımını ele aldığımızdaki ferah ve teknolojik görünüm ilk gözlem oluyor. Geçmiş versiyonlarında yaşadığı çabuk deforme olma, görünümde bozuklukları serinin 7. Serisinde aşmayı başaran firma, 8. Serisinde teknolojik anlamda da çağa ayak uyduruş. Özellikle 9.2 inc boyutunda kullanıcılarına sunulan multimedia ekranının içinde kişiselleştiriliş  sesi komut sistemi ve head-up display gibi  kullanıcılara kullanım sorasın da konfor ve kolaylık sunuyor.

2018 Volkswagen Golf Motor seçenekleri ve fiyat listesi

Burada karşımıza çıkan en önemli opsiyon yeni 1.5 litre’lik motoru. Firmanın emisyon skandalı sonrası üzerinde çalıştığı bu motor kasanın yaklaşık 100 KG oranında hafifleştirlemesi sonucundan performans ve yakıt değerlerinde ki karlılık olarak karşımıza çıktı. Bunun dışında R ve GTI versiyonları var. GTI’da karşımıza çıkan 2.0 motorun bize sunacağı yüksek güçte spor moduna bürünmüş otomobil için karşımıza çıkacak önemli bir alternatif olarak görülüyor. Aracın satış fiyarı WW’nin açıkladığı değerlere göre 163.000 TL ‘den başlayarak opsiyon ve donanımlarına göre 250000 TL’ye kadar uzanabiliyor.

 

Hiç Benzer Yazı Bulunamadı Malesef :(

TeknoPatch {TeknoPatch}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir